مهندسی

شرکت مانا مهر انرژی نسیم با به کارگیری نیروهای متخصص و مجرب و با داشتن مهندسان با روحیه و تلاشگر توانسته در زمینه احداث نیروگاه­ های خورشیدی، خدماتی از جمله ارائه طرح توجیهی، طراحی مهندسی، تأمین، اجرا و بهره برداری به شرکت­‌ها و افرادی که مایل به سرمایه گذاری در این زمینه هستند را ارائه بنماید.

مهندسان مانا مهر انرژی نسیم با دقت و دانش کافی به طراحی، تأمین، ساخت، نصب و نگهداری نیروگاه‌های خورشیدی می‌پردازند.

این مهندسان با علم فنی کاملی که در زمینه مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و مهندسی محیط زیست دارند قادرند تا نقشه‌های فنی را تدوین و تجهیزات مورد نیاز را انتخاب و همچنین می­توانند مشکلات فنی و عملکرد نیروگاه را حل کنند.

به علاوه، مهندسان نیروگاه‌های خورشیدی مانا مهر انرژی نسیم آشنا با تکنولوژی‌های جدید و نوآورانه هستند که در توسعه و بهبود عملکرد نیروگاه‌ها نقش موثری دارد و برای کارفرمایان راهنمای بسیار خوبی خواهد بود.

 

مهندسان ما مسئولیت‌های متنوعی در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی دارند:

  1. انتخاب سایت مناسب

اولین قدم در احداث نیروگاه، انتخاب یک سایت مناسب است که در این زمینه تبحر زیادی در شرکت وجود دارد. تاکنون بیش از 60 سایت بررسی شده و 15 سایت انتخاب شده که در حال بهره­ برداری یا احداث می­‌باشد.

  1. طراحی سیستم‌های نیروگاه خورشیدی 

مهندسان نقشه‌های فنی را تدوین کرده و سیستم‌های نیروگاه خورشیدی را طراحی می‌کنند. آنها ابعاد فضایی، تعداد و نوع پنل‌های خورشیدی، تجهیزات الکتریکی و مکانیکی را مشخص می‌کنند.

  1. انتخاب تجهیزات 

کارشناسان فنی ما، تجهیزات لازم برای نصب و اجرای نیروگاه خورشیدی را انتخاب می‌کنند .

از جمله پنل‌های خورشیدی، تجهیزات تبدیل انرژی، سیستم‌های ذخیره سازی انرژی و سیستم‌های انتقال انرژی.

  1. نصب و راه اندازی 

فرآیند نصب تجهیزات را اجرا کرده و سیستم‌های نیروگاه خورشیدی را به صورت صحیح راه اندازی می‌کنند.

  1. نظارت و نگهداری 

مهندسان ما به صورت دوره‌ای و پیوسته سیستم‌های نیروگاه خورشیدی را نظارت کرده و از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل می‌کنند. همچنین آنها به مرور زمان تعمیرات و نگهداری لازم را انجام می‌دهند. در این زمینه مانیتورینگ مداوم پارامترهای نیروپاه بسیار مهم است.

  1. بهبود عملکرد 

آنها با تحلیل داده‌ها و عملکرد نیروگاه، روش‌های بهبود عملکرد و کارایی سیستم را شناسایی و پیاده سازی می‌کنند.

 

خدمات مهندسی

  • مهندسی پایه
  • مهندسی تفصیلی
  • نقشه کشی و برنامه ریزی
  • مهندسی ساخت و ساز

بطور کلی مهندسان ما در تمام مراحل زنجیره تولید انرژی خورشیدی مشغول به کار هستند و پروژه‌های خود به عنوان IPP و یا سایر مشتریان را راه ­اندازی می‌­نمایند.